استان: شهرستان: منطقه:
خدمات و تشریفات عروسی:

نحوه محاسبه قیمت دسته گل عروس

نحوه محاسبه قیمت دسته گل عروس
نحوه محاسبه قیمت دسته گل عروس بر مبنای انتخاب نوع گل است . مثلا دسته گل عروس ارکیده سفید و بنفش ، دسته گل رز قرمز ، سفید ، هلندی و لب ماتیکی با توجه به پرطرفداربودن قیمت گرانتری دارند.


به گزارش دوشیزه به نقل از ایسنا نوشت: رییس اتحادیه فروشندگان گل از کاهش عرضه گل به دلیل سرما و افزایش تقاضا در پی رونق عروسی‌ و مهمانی‌ها خبر داد و گفت: به همین دلیل در بازار مصرف با افزایش قیمت مواجه شده‌ایم.

اکبر شاهرخی با اشاره به رونق عقد و عروسی با اتمام ماه‌های محرم و صفر، اظهار کرد: به دلیل افزایش مهمانی ها بازار گل رونق بهتری گرفته است، اما عرضه گل کاهش یافته است.

وی با بیان این که عرضه گل نسبت به بهار و تابستان یک پنجم شده است، ادامه داد:‌ اگر در بهار و تابستان گلخانه ها هر روز گل بار می‌زدند، اکنون هفته ای یک بار، گل بار می زنند و به همین دلیل عرضه کم شده و قیمت گل افزایش یافته است.

شاهرخی درباره صادرات گل گفت: صادرات گل شاخه ای نیز به دلیل این که نمی توانیم با قیمت های جهانی رقابت کنیم و قیمت محصول تمام شده در ایران بالاست، ناچیز است. اما در بخش گل ریشه ای مقداری صادرات اندک به کشور های همسایه مانند باکو، ارمنستان و آذربایجان داریم.

رییس اتحادیه فروشندگان گل درباره قیمت گل آرایی خاطرنشان کرد: نرخ گل در مغازه ها متفاوت است. با توجه به اینکه برخی مغازه‌ها به صورت سنتی و برخی به صورت بسته‌بندی، گل آرایی می‌کنند قیمت ها متفاوت می شود. برخی مغازه‌ها روی تزیین و بسته‌بندی به کار رفته در گل سرمایه‌گذاری کرده‌اند و سلیقه به خرج داده‌اند تا بتوانند با مغازه‌های دیگر رقابت کنند یا مواد تزیینی استفاده شده در دسته گل ها متفاوت است.

وی در همین رابطه افزود: در مورد دسته گل عروس نیز همین گونه است، زیرا گل ها انواع متفاوتی دارند. برای مثال یک دسته گل رز ایرانی بین ۵۰ تا ۶۰ تومان، گل رز هلندی ۱۰۰ - ۱۵۰ هزار تومان است و دسته گل ارکیده نیز ۲۰۰ - ۲۵۰ تومان قیمت دارد.

شاهرخی با اشاره به سرانه مصرف گل در کشور گفت: در ایران این سرانه هفت شاخه گل است در حالی که این رقم در اروپا به ۱۵۰ شاخه گل می رسد، حتی لبنان در مصرف گل از ایران پیشی گرفته، لذا بهتر است مردم با گل آشتی کنند.
تاریخ درج: 1396/03/30
به اشتراک بگذارید: Google اشتراک در فیس بوک twitter Pinterest

نظرات کاربران

فرم ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
متن نظر:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید: